Přeskočit na hlavní obsah Přeskočit na podmenu

SPÚ

Přeskočit na hlavní obsah

Zástupci Státního pozemkového úřadu předávají zkušenosti slovenským kolegům

Ve dnech 3. a 4. prosince 2018 zástupci Státního pozemkového úřadu (SPÚ) v čele se zástupcem ústředního ředitele Ing. Martinem Vrbou přivítali na ústředí v Praze zástupce Slovenského pozemkového fondu v čele s generální ředitelkou JUDr. Adrianou Šklíbovou.

Cílem společného setkání je vzájemné předávání zkušeností napříč všemi agendami, které má Státní pozemkový úřad v gesci. Slovenští kolegové se zajímají například o Geografický informační systém, českou zákonnou úpravu restitucí, o zkušenosti s realizacemi pozemkových úprav v České republice. Na množství odborných dotazů z jejich strany odpovídají jednotliví sekční ředitelé SPÚ: Michal Gebhart, ředitel Sekce řízení krajských pozemkových úřadů a pozemkových úprav, Václav Kohlíček, ředitel Sekce majetku státu, Silvie Hawerlandová, ředitelka Sekce odborných činností, Pavel Škeřík, ředitel Sekce provozních činností, a Aleš Uvíra, ředitel Sekce ICT a správy dat.

„Dvoudenní jednání vnímám jako velký přínos pro obě strany. Jsem přesvědčen, že výměna vzájemných zkušeností oběma institucím může pomoci v řadě činností spojených s obhospodařováním státní půdy a jsem velmi potěšen, že se podařilo navázat tak úzkou spolupráci se zahraničními kolegy,“ říká zástupce ústředního ředitele Ing. Martin Vrba.

Ing. Martin Vrba a JUDr. Adriana Šklíbová

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace